Majowe święto

28 kwietnia 2023 roku w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji 232. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja z udziałem zaproszonych gości. Część artystyczną przygotowali uczniowie klas IV i V. Przedstawili kilka scen z udziałem króla Stanisława Augusta Poniatowskiego, a także twórców tego ważnego dokumentu, posłów i mieszkańców Warszawy. Nie zabrakło pieśni majowych w wykonaniu uczniów klasy Vi VI. Nadia Pichlińska wykonała utwór pt.”Hymn Konstytucji 3 Maja”, który został przygotowany we współpracy z Gminnym Ośrodkiem Kultury i Sportu w Pątnowie. Na zakończenie apelu dzieci z klasy I i II zatańczyły poloneza dla króla.

Występy wychowanków naszej szkoły przeniosły nas w rok 1791,  kiedy uchwalono pierwszą w Europie i drugą na świecie nowoczesną konstytucję. Po raz kolejny czuliśmy dumę z bycia  Polakami.