Spotkanie z panią Justyną Pukacz - leśnikiem z Nadleśnictwa Wieluń

Dnia 12 grudnia 2019 r. w Publicznej Szkole Podstawowej w ZSS im. Króla Władysława Jagiełły w Dzietrznikach gościliśmy panią Justynę Pukacz z Nadleśnictwa Wieluń.

Pani Justyna Pukacz – leśnik z Nadleśnictwa Wieluń przeprowadziła prelekcję na temat podstawowych informacji o lasach w Polsce i dokarmianiu zwierząt leśnych, uzupełnianiu codziennej diety zwierząt leśnych oraz pomocy w przetrwaniu trudnego okresu zimy. Na przedstawionej prezentacji w dostosowanej wiekowo formie pokazane były slajdy dotyczące dokarmiania zwierząt i ptaków: kto dokarmia?, kiedy zaczyna się dokarmianie zwierząt leśnych?, jakie zwierzęta i ptaki są dokarmiane?, jakie stosuje się formy dokarmiania?. Uczniowie klas I – III z zaangażowaniem uczestniczyli w zajęciach przeprowadzonych przez panią leśnik Justynę Pukacz.

Spotkanie upłynęło w miłej atmosferze, a wysłuchane ciekawostki i wiadomości poszerzyły wiedzę przyrodniczą dzieci. Nie obyło się również bez  pamiątkowego  zdjęcia  z gościem.

Prelekcja odbyła się w ramach prowadzonego przez naszą szkołę projektu „EKOLOGICZNE ZEGARY ŻYCIA PRZYRODY” - „ Ekopracownia pod chmurką”.