Biegi na orientację

15 czerwca 2019 roku odbyły się XXVI Mistrzostwa Załęczańskiego Parku Krajobrazowego w BnO. Udział w nich wzięło ponad 180 zawodników z całej Polski, w tym 23 reprezentujących UKS „Jurajczyk” działający przy ZSS w Dzietrznikach.

Nasi uczniowie rywalizowali indywidualnie w kategoriach wiekowych z podziałem na dziewczęta i chłopców oraz  gromadzili punkty do klasyfikacji drużynowej. Mimo trudnych warunków panujących na trasie biegu wszyscy poradzili sobie bardzo dobrze i dotarli do mety. Organizatorzy zadbali o to, by po takim wysiłku można było ugasić pragnienie chłodną wodą z cytryną i wzmocnić się pysznym żurkiem z kiełbaską.

Uczestnicy otrzymywali pamiątkowe koszulki, a najlepsi zostali nagrodzeni medalami, dyplomami i drobnymi gadżetami.

Nasi uczniowie zajęli między innymi:

• Eryk Kalemba I miejsce w kategorii M10
  • Maja Gajda IV miejsce w kategorii K10
  • Bartosz Krzemiński V miejsce w kategorii M10
  • Piotr Łuszczyna VII miejsce w kategorii M12
  • Joanna Gmyrek IX miejsce w kategorii K10
  • Jan Kulawik X miejsce w kategorii M12

W klasyfikacji końcowej UKS „Jurajczyk” Dzietrzniki zajął VI miejsce.