Sukces uczennic klasy piątej z Zespołu Szkół Samorządowych im. Króla Władysława Jagiełły w Dzietrznikach

W dniu 25.04.2019 roku w ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Ziemi w ZSS w Pątnowie odbył się Gminny konkurs ekologiczny Środowisko ponad wszystko” dla uczniów klas piątych szkół podstawowych. W konkursie wzięło udział 9 uczniów, którzy reprezentowali szkoły z Pątnowa, Dzietrznik oraz Załęcza Małego, po trzy osoby z każdej szkoły. Laureatami z naszej szkoły zostały uczennice: Amelia Klara- zajęła II miejsce oraz Aurelia Bartnikowska- zajęła III miejsce. Celem głównym konkursu zorganizowanego przez nauczycieli geografii i biologii  z ZSS w Pątnowie było rozwijanie postaw ekologicznych poprzez:

ü  podniesienie świadomości ekologicznej;

ü  kształtowanie właściwych postaw wobec środowiska naturalnego;

ü  poszerzenie wiadomości z zakresu ochrony środowiska i ekologii przyrody;

ü  wdrażanie uczniów do zdrowej rywalizacji i twórczego myślenia;

ü  integracja uczniów;

ü  wyrabianie poczucia estetyki i piękna oraz odpowiedzialności za naturalne środowisko;

ü  propagowanie obchodów związanych z Dniem Ziemi.

Konkurs składał się z jednego etapu. Był to etap pisemny, który polegał na rozwiązaniu przez każdego uczestnika testu z zakresu wiedzy ekologicznej i ochrony środowiska.

Życzymy kolejnych sukcesów w zakresie nauk przyrodniczych.