Kolejny ,,weekend cudów” z naszym udziałem

W tym roku, po raz TRZECI , uczniowie klasy 7 przystąpili do ogólnopolskiej akcji SZLACHETNA PACZKA, organizowanej przez Stowarzyszenie Wiosna. Akcja opiera się o ideę przekazywania bezpośredniej pomocy osobom potrzebującym i ich rodzinom na podstawie wcześniejszego rozpoznania ich potrzeb.

Uczniowie klasy 7 wraz z rodzicami, wychowawcą klasy oraz przyjaciółmi naszej klasy stworzyli Szlachetną Paczkę dla Pana Patryka, który samotnie wychowuje 6 dzieci. Wspólne zaangażowanie przyniosło nieoczekiwane efekty – przygotowaliśmy 24 paczki, zawierające żywność, środki czystości, kosmetyki, obuwie, odzież, pościel, odkurzacz, pralkę oraz mnóstwo  prezentów.  Łączna kwoto naszych podarunków to około 5 tysięcy złotych.

Dzień  przed finałem, w piątek – wielkie pakowanie. Nasza klasa zamieniła się w magazyn Świętego Mikołaja.  Wszystkie artykuły zostały zapakowane w kartony. Następnie opakowaliśmy je  w ozdobny papier.  W niedzielę odbył się wielki finał! Gotowe , zakodowane paczki przekazaliśmy bezpośrednio do potrzebującej rodziny z okolicy Kluczborka. Na tym zakończyło  się nasze zadanie. Otrzymaliśmy dyplomy i podziękowania. Wzruszenie udzieliło się wszystkim. Opuszczaliśmy magazyn w poczuciu dobrze spełnionej misji.

Dziękujemy wszystkim, którzy wsparli tę akcję i życzymy, aby nadchodzące Święta Bożego Narodzenia były czasem spędzonym w miłej, rodzinnej atmosferze.