Rozstrzygnięcie konkursu: „MARSZAŁEK JÓZEF PIŁSUDSKI – BOHATER NASZEJ NIEPODLEGŁOŚCI, W 155. ROCZNICĘ URODZIN”

24 czerwca 2022r. podczas uroczystej akademii zakończenia roku szkolnego 2021/2022rozdano nagrody laureatom ogólnopolskiego konkursu historycznego„MARSZAŁEK JÓZEF PIŁSUDSKI – BOHATER NASZEJ NIEPODLEGŁOŚCI, W 155. ROCZNICĘ URODZIN”, który został zorganizowany przez ZSS w Dzietrznikach oraz Związek Oficerów Rezerwy Rzeczypospolitej Polskiej – Zarząd Główny  w Warszawie z siedzibą w Nowym Dworze Mazowieckim pod patronatemMinistra Edukacji i Nauki.

Konkurs adresowanydo uczniów szkół podstawowych, miał na celu pogłębienie wiedzy o najnowszej historii Polski, a szczególnie o Marszałku Józefie Piłsudskim i dziejach wskrzeszonego przez niego państwa polskiego.Dzieci z  klas I-IIIwykonywały pracę plastyczną, w której centralną postacią był Józef Piłsudski lub wydarzenie związane z jego osobą, a uczniowie klas IV -VIII przygotowywali prezentację multimedialną na jeden z wybranych tematów dotyczących postaci marszałka oraz losów odrodzonej w 1918 r. Polski.

Lista laureatów przedstawia się następująco:

1)      Uczniowie klas I-III

I miejsce – Anna Żydak, klasa II

II miejsce – Oliwia Piątek, klasa III

III miejsce – Maja Głąboraz  Szymon Kucharczyk, klasa II

Wyróżnienia specjalne w kategorii klas I-III otrzymali:

Klasa I: Wojciech Nawrocki

Klasa II: Sławomir Pakuła, Wiktor Klimas, Aleksandra Hadryś

Klasa III: Agnieszka Kalemba oraz Joanna Łyczko

2)      Uczniowie klas IV -VIII

I miejsce – Wiktoria Olejnik, klasa VIII

II miejsce – Aleksander Konieczny, klasa VII

III miejsce – Mikołaj Kucharczyk, klasa IV

Wyróżnienie specjalne w kategorii klas IV-VIII otrzymał: Bartosz Hadryś z klasy V.

Twórcy najwyżej ocenionych prac otrzymali dyplomy i nagrody rzeczowe,które ufundował ZORRP Zarząd Główny  w Warszawie z siedzibą w Nowym Dworze Mazowieckim.

Szczególnym wyróżnieniem dla uczniów, którzy zajęli I miejscaw obydwu kategoriach wiekowych (Anna Żydakoraz Wiktoria Olejnik) był udział w ogólnopolskiej gali finałowej konkursu, która odbyła się 10 czerwca 2022 r.w stolicy w Klubie Dowództwa Garnizonu Warszawa.