CERTYFIKAT FUNDACJI V4SPORT

DLA ZSS IM. KRÓLA WŁADYSŁAWA JAGIEŁŁY W DZIETRZNIKACH

Zespół Szkół Samorządowych im. Króla Władysława Jagiełły w Dzietrznikach otrzymał od Fundacji V4SPORT CERTYFIKAT za aktywny udział w EUROPEJSKIM DNIU SPORTU SZKOLNEGO, który odbył się 24 września 2021 roku. Jest to wielkie, międzynarodowe święto ruchu, w którym biorą udział szkoły z całej Europy, a nawet Ameryki Południowej i Azji!

Wspomniane święto sportu zorganizował w szkole pedagog szkolny i jednocześnie nauczyciel WF pani Marzena Kalemba. Nauczycielka zgłosiła do Fundacji V4SPORT udział naszej placówki w  międzynarodowym wydarzeniu. Tym samym nałożyła na siebie szereg  obowiązków: zaplanowania, przeprowadzenia, udokumentowania  i zdania raportu z wydarzenia w szkole -  wszystko zgodnie z wytycznymi fundacji.

Główną ideą światowego wydarzenia było zachęcenie jak największej liczby uczniów do bycia aktywnymi sportowo w dobie postępującej „epidemii siedzenia”. Kierując się dobrem wszystkich dzieci szkoły, pedagog szkolny Marzena Kalemba postanowiła rozruszać w tym dniu - z pomocą innych nauczycieli i chętnych uczniów  - całą społeczność szkolną, łącznie z przedszkolakami. W efekcie szkoła przeżyła niezapomniane, pełne wrażeń, tańca i ruchu święto sportu.

Jesteśmy dumni, że mogliśmy być cząstką tego światowego przedsięwzięcia. Nadany CERTYFIKAT jest nagrodą dla każdego nauczyciela, który przyczynił się do zorganizowania w/w akcji w szkole i dla każdego ucznia, który aktywnie włączył się w obchody tego dnia.

O tym jak dokładnie przebiegałoświęto ruchu w naszej placówce można przeczytać i zobaczyć na zdjęciach zamieszczonych  na internetowej stronie Zespołu Szkół Samorządowych w Dzietrznikach,  w zakładce:  Z życia szkoły.

Pedagog szkolny dziękuje Dyrekcji szkoły za możliwość przeprowadzenia Europejskiego DniaSportu w naszej placówcei przekazuje CERTYFIKAT nadany przez prezesa Fundacji V4SPORT, pana Jakuba Kalinowskiego.

Pedagog szkolny, Marzena Kalemba.