Funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji z Wielunia w ZSS w Dzietrznikach

7 października 2021 roku, zaproszeni przez pedagoga szkolnego funkcjonariusze  KPP w Wieluniu, przeprowadzili w oddziałach przedszkolnych i klasach I-VIII naszej placówki  prelekcje  na  temat „Bezpiecznej drogi do szkoły” oraz „Odpowiedzialności prawnej nieletnich”.

Spotkaniu z policjantami towarzyszyły duże emocje, szczególnie wśród przedszkolaków. Wielką i niezapomnianą dla nich atrakcją  była możliwość obejrzenia z bliska radiowozu policyjnego.

Podczas prelekcji funkcjonariusze przypomnieli uczniom, jak bezpiecznie poruszać się po drogach, czego unikać, a na co zwracać uwagę. Szczególnie skupiono się na zasadach bezpiecznego przechodzenia przez jezdnię, poruszania się po drodze w przypadku braku chodnika lub pobocza oraz jazdy rowerem. Podczas spotkań nie zabrakło również informacji, jak milusińscy powinni zachować się w sytuacjach zagrożenia, takich jak napotkanie osoby obcej czy niebezpiecznego zwierzęcia.  W klasach starszych mundurowi przybliżyli również temat odpowiedzialności  prawnej nieletnich.

Bardzo dziękujemy Funkcjonariuszom KPP w Wieluniu za współpracę.

Pedagog szkolny.