Wycieczka do Szkółki Leśnej w Mierzycach

W ramach projektu „EKOLOGICZNE ZEGARY ŻYCIA PRZYRODY” – „Ekopracownia pod chmurką”, uczniowie klas I – III Publicznej Szkoły Podstawowej w ZSS im. Króla Władysława Jagiełły w Dzietrznikach wybrali się 27 lutego 2020 roku na wycieczkę do Szkółki Leśnej w Mierzycach.

Na miejscu czekała na nas pani Justyna Pukacz – leśnik z Nadleśnictwa Wieluń, która zabrała nas na spacer po lesie. Uczniowie z zainteresowaniem wysłuchali opowiadania o mieszkańcach lasu, zmianach zachodzących w nim zimą, dowiedzieli się w jaki sposób można pomóc zwierzętom przetrwać zimę i dlaczego niektóre z nich gromadzą zapasy, a inne zapadają w sen zimowy.  Dzieci napełniły pobliski paśnik przywiezionymi marchewkami, ziemniakami i kolbami kukurydzy. Po powrocie do leśniczówki pani Justyna pokazała jak rozpoznać tropy dzikich zwierząt, a następnie dzieci mogły robić ich odciski w glinie. W podziękowaniu za wspaniałą lekcję przyrody przekazaliśmy pani leśnik, wykonane przez naszych uczniów, karmniki i budki lęgowe oraz pokarm dla ptaków. Zwieńczeniem  wyprawy było ognisko z kiełbaskami i wspólna zabawa na świeżym powietrzu.

Była to dla nas żywa lekcja przyrody w relaksującym otoczeniu, która pozwoliła nam na bezpośredni kontakt z naturą.